169738-azores-cete-cidades

Jestřábí ostrovy v Atlantiku absolutně bez turistů!

Pro rok 2017 plně obsazeno. Již nyní se lze hlásit na rok 2018. 

Prozkoumáme pět z devíti ostrovů – vozit se budeme dvěma devítimístnými auty. Mezi ostrovy se přemístíme 1x letecky a 3x trajektem.

Počet nocí na Azorech: 14

Počet osob: 16 + 2 průvodci

Ubytování: ve vilách, malých hotýlcích, hostelu v bývalém františkánském klášteře – obvykle ve dvoulůžkových pokojích, výjimečně ve čtyřlůžkových pokojích

Neobvyklá cesta za dobrodružstvím, kdy nelze přesně určit náš program, kdy vše bude záviset na náladě azorské tlakové výše, kdy nahlédnete do tajů fascinujících přírodních úkazů a kdy vás bude přecházet zrak z nadměrných rozměrů místní květeny. 

Letenky se pohybují okolo 11.500 Kč a už je kupujeme. Rozpočet na tento zájezd zašlu na vyžádání.

PROGRAM: (takto naplánovaný program by byl ideální. Vše ovšem závisí také na přízni počasí)

Den 1: Odlet na ostrov Sao Miguel s mezipřistáním v Portugalsku, nocleh v krásné vile s bazénem (4 noci) v okrajové části hlavního města Ponta Delgada.

Den 2: Výlet na západ ostrova: návštěva ananasové plantáže, stoupání kolem mnoha horských ples k nejkrásnější vyhlídce ostrova (Lagoa de Santiago) a dále ke Královské vyhlídce s úžasnými pohledy na barevná jezera Lagoa Azul a Lagoa Verde. Po obědě (formou bufetu) v městečku na jezerech (Sete Cidades) procházka po okolí. Přejezd k Ponta da Ferraria, kde při pobřeží tryská horký pramen – možnost koupání anebo přesun na nedaleká lávová jezírka (méně lidí). Po jižním pobřeží návrat zpět do Ponta Delgada.

Den 3: Trek v nedotčené přírodě v oblasti Lombadas k jezeru Lagoa do Fogo, poté koupání v Caldeira Velha (jezírka s termálními prameny v krásném pralese).

Den 4: Prohlídka jediných čajových plantáží v Evropě a zasvěcení do tajů pěstování a zpracování čaje v jedné ze dvou posledních továren na Azorech. Přesun horskou oblastí k jezeru Lagoa das Furnas, kde se v půdě plné horké páry připravuje tradiční místní specialita cozido (náš oběd). Poté fantastické koupání v laguně na ostrůvku Ilhéu da Vila (přesun lodičkou cca 15 min).

Den 5: Odlet na ostrov Faial. Procházka kolem mořského útesu Morro de Castelo Branco, ubytování
(2 noci vč. snídaně) ve Varadouro na pobřeží Atlantiku (možnost koupání v krásných lávových jezírcích).

Den 6: Vyjížďka k sopečnému kráteru Caldeira, jednoduchý trek divokou přírodou kolem levády. Návstěva vzdělávacího vulkanického centra Capelinhos a na závěr dne se odměníme piknikem při západu slunce na nejzápadnějším výběžku ostrova (Vulcao dos Campelinhos).

Den 7: Prohlídka hlavního města Horta s vyhlídkou na záliv Caldeira do Infermo, v podvečerních hodinách trajekt na ostrov Pico, ubytování v hostelu bývalého františkánského klášteřa v Sao Roque (3 noci).

Den 8: Celodenní výstup na nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m), alternativní program: výlet za pozorováním velryb (vyjíždka člunem na oceán), příp. potápění.

Den 9: Okruh východním pobřežím ostrova Pico: divoká pobřeží z černé lávy, prohlídka malebných vesnic s typickou azorskou architekturou, příjemná zastávka v netradičním Cella baru, jež je významným architektonickým dílem místního umělce.

Den 10: Trajekt na ostrov Sao Jorge, ochutnávka místní kávy na rodinné kávové plantáži ve Fajã dos Vimes, kde si vyzkoušíme, jak se sbírají kávové bobule. Návštěva místní sýrárny s ochutnávkou výtečného portugalského sýra. Ubytování v novém hostelu (který máme celý jen pro naši skupinu) v městečku Urzelina (3 noci). Relax, koupání v mořském bazénu.

Den 11: Nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“ – dvouhodinový sestup z hor k oceánu skrz svahy poseté hortenziemi a jinou divokou květenou. Po cestě se můžete osvěžit koupáním pod vodopádem a v laguně. Posilníme se obědem v malé hospůdce a pokračujeme do cíle podél pobřeží.

Den 12: Cyklovýlet (není povinný – trasu lze absolvovat rovněž autem) po nejvyšším pohoří ostrova
(v cca 1000 m n.m.), část trasy se necháme vyvézt autem a pak už si budeme vychutnávat jízdu po kopečcích, jež zakončíme sjezdem k pobřeží. Cesta nabízí výhledy na překrásné krátery připomínající golfové jamky a okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa, Terceira). Odměnou nám bude koupání v lávových jezírcích Faja do Ouvidor.

Den 13: Ranní trajekt na ostrov Terceira, ubytování v překrásném hlavním městě Angra do Heroismo, procházka po městě, návštěva festy (tourada) – slavnost s býčími zápasy.

Den 14: Výlet po ostrově: výjezd na vyhlídku Serra do Cume, cesta ke zvláštnímu přírodnímu úkazu Furnas do Enxofre (skaliska s vycházejícími sopečnými plyny ze země), návstěva lávových jeskyní Algar do Carvao, koupání na severním pobřeží.

Den 15: návrat do ČR

====================================================================================================

Povídání o mé cestě po Azorech (divočejším způsobem) si můžete přečíst zde: http://bujocka.cz/wp-content/uploads/2016/09/%C4%8Dl%C3%A1nek-azory.pdf

Fotogalerie z mé cesty po Azorech zde: https://goo.gl/photos/LZox2yjhtMyfK2vYA

Tento zájezd je vytvořen pro skupinu mých kamarádů a známých, není organizován žádnou cestovní kanceláří.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE NADĚJNÉ MALÉ TANEČNICI MARKÉTCE CHÝLKOVÉ NA CESTOVNÉ ZA TANEČNÍMI SOUTĚŽEMI