fotoPuyLeden17-080

Francie – PUY SAINT VINCENT

konec ledna 2021

7 nocí, 6 dní skipas, autobusová i vlastní doprava 

Poloha: Středisko Puy St. Vincent leží západně od Briançonu v blízkosti národního parku Les Ecrins, jeho lanovky začínají v 1400m a vedou až do 2700m. Okolní vrcholky hor dosahují nadmořské výšky až 4 100 m a vytvářejí tak dokonalou atmosféru vysokohorského střediska. Těsná blízkost vysokého masivu Bar des Ecrins a převážně severní svahy střediska zaručují dobrou kvalitu sněhu.

Sjezdové tratě, vedoucí průseky v modřínových lesích, na otevřených loukách i mezi skalnatými výběžky, mají celkovou délku 78 km a nabízejí především středně náročné lyžování. Extrémní jezdce bude lákat sjezd prašanem v údolí Narreyroux. Skipas navíc platí i v sousedním středisku Pelvoux (34 km sjezdovek, skibus za 1€) a ve freerridovém středisku La Grave (doprava na vlastní náklady). Za zvýhodněnou cenu můžete lyžovat také v dalších střediscích. Pro běžkaře bývá v okolí upraveno více než 40 km tratí (jeden den zdarma, 34€/os/týden).

Ubytování: Rezidence i chalety DAME BLANCHE jsou umístěny v nadmořské výšce 1800m přímo na sjezdovce. V rezidenci budou pokoje čtyřlůžkové a větší pokoje budou převážně v chaletu (z něj se vychází přímo na svah). Nachází se zde také snack bar s pekárnou a barem otevřen od 7:30 – 19:00.

Je zde k dispozici sauna (10€/30 minut) a zdarma wifi.

Pokoje se jeden od druhého trochu liší, některé mají samostatná lůžka, některé poschoďové postele. Jsou přidělovány recepcí podle toho, jakou kategorii apartmánu si vyberete a na jejich rozdělení nemám bohužel už žádný vliv. Přibližná klasifikace pokojů:

Apartmán A4 (cca 25 m²): Apartmán s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha nebo vana) tvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem a rozkládacím gaučem pro dvě osoby (možno i typ „šuplík), ložnice s manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky nebo palandou. Apartmán vhodný pro čtyři osoby.

Apartmán A6 (cca 42 m²): Apartmán s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (samostatné WC, sprcha nebo vana) tvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem a rozkládacím gaučem pro dvě osoby (možno i typ „šuplík) nebo dvěma samostatnými lůžky a dvou ložnic s manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky nebo palandou. Apartmán vhodný až pro šest osob. Někdy je ještě v jedné ložnici další sprchový kout.

Apartmán A8 (cca 45 m²): Apartmán s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (samostatné WC, sprcha nebo vana) tvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem a rozkládacím gaučem pro dvě osoby (možno i typ „šuplík) nebo dvěma samostatnými lůžky. Dále ložnice s manželskou postelí a sprchovým koutem, druhé ložnice s manželskou postelí a ložnice se dvěma samostatnými lůžky nebo palandou. Apartmán vhodný až pro osm osob. Bohužel disponuje jen jedním WC.

Apartmán A10 (cca 50 m²): Apartmán s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (samostatné WC, sprcha nebo vana) tvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem a rozkládacím gaučem pro dvě osoby (možno i typ „šuplík) nebo dvěma samostatnými lůžky. Dále ložnice s manželskou postelí a sprchovým koutem, druhé ložnice s manželskou postelí a ložnice se dvěma samostatnými lůžky. Na chodbě je pak palanda (poschoďová postel). Apartmán vhodný až pro deset osob. Bohužel disponuje jen jedním WC.

Autobusová doprava – doprava je zajištěna luxusním autobusem se zvětšeným sedačkovým prostorem, polokoženými sedačkami a funkční toaletou (trasa Ostrava, FM, Frýdlant n. O., Olomouc, Brno, Vídeň, Torino, Briancon, Puy). Pohled do autobusu zde: https://youtu.be/1bDskDFQXVA

Kvůli limitované kapacitě apartmánů bude nejprve zaplněna kapacita autobusu, poté se může doplňovat klienty na vlastní dopravu.

Cena: bude doplněna v brzké době                                                                                                                      dospělá osoba –

dítě od 5 do 12 let –

příplatek za neobsazené lůžko / osoba bez skipasu / osoba do 5 let nebo starší 75 let –

Cena zahrnuje:

ubytování na 7 nocí

skipas na 6 dní

služby průvodce

Cena nezahrnuje:

– autobusovou dopravu na výše uvedené trase

pobytovou taxu 1,5€ / osobu starší 18 let / den

stravování

povlečení (ideální vzít si vlastní)

cestovní pojištění

Informace pro klienty:

Po příjezdu na místo je místními hoteliéry vybírána vratná záloha na apartmán – 300€ (platbu lze provést i kreditní kartou). Možnost půjčení povlečení – cca 6€/osoba/pobyt

 

Rezervace pište na email: bujocka@gmail.com

 

! V PŘÍPADĚ, ŽE SE KURZ EURA ZMĚNÍ O VÍCE NEŽ 10%, ZAPLATÍTE NA MÍSTĚ ADEKVÁTNÍ ROZDÍL.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY VĚNUJI V TOMTO ROCE MALÉMU KLUKOVI ZE SENEGALU NA POMŮCKY A STRAVOVÁNÍ VE ŠKOLE.