IMG_7393

MADEIRA – země kontrastů  

Termín:  21. 9. – 1. 10. 2018

OPTIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 24

ROZPOČET: zašlu na vyžádání

Věčně zelené hory, polopouštní krajina, divoké pobřeží, koupání v Atlantiku, rozmanitost květin, ze kterých vás přechází zrak, poncha (každodenní degustace), mraky ovoce, žně hub a borůvek, čerstvé ryby a hlavně pohoda, klídek a ….. Madeira je moje velká srdeční záležitost – můj splněný sen. Faktem je, že žádné jiné místo neznám lépe, než právě Madeiru. No snad jen Frýdlant n.O….


Více obrázku z Madeiry najdeš zde:  Fotogalerie Madeiry 

PROGRAM

Den 1. – přímý let na Madeiru (let bude z Prahy, příp. Krakowa)

Den 2: Západ ostrova

Ráno vyrazíme do rybářské osady Camara de Lobos, procházka přístavem a košt ovocného likéru Poncha. Vystoupáme na Cabo Girao – prosklená plošina na nejvyšším mořském útesu Evropy. V Madalena do Mar se projdeme banánovou plantáží a v nedaleké rumérii okoštujeme třtinový rum.  Stoupání na náhorní plošinu Paul da Serra, kde chvíli projíždíme mraky, chvíli zase azurem. Ve Fanalu se projdeme mezi nejstaršími vavříny ostrova a krásnými horskými scenériemi sjedeme do malebného Porto Moniz, kde bude dostatek času na oběd (tradiční ryba Espada – tkaničnice atlantická) i úžasné koupání ve skalních jezírcích. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády, zastávka u vodopádu Véu da Noiva.  Den bez turistiky. Večer degustace portugalských vín.

Den 3: Pobřežní trek do Porto da Cruz

Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde. Ve stráních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco. Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz. Tuto fantastickou túru zakončíme degustací rumu a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu.

ČAS: 4 hod / DÉLKA 11 KM / PŘEVÝŠENÍ: 150m při výstupu, zanedbatelné při sestupu

Den 4: Trek Boca da Corrida – Pico Grande – Curral das Freiras

V případě hezkého počasí je toto jeden z nejkrásnějších horských treků, ze kterého můžete vidět téměř celý ostrov. 2hod mírného stoupání, pak 2hod klesání do Údolí jeptišek (800m převýšení). Silní jedinci si mohou trek prodloužit o prudký výstup na horu Pico Grande – 1657m (prodloužení o 1,5hod). Sestup dolů je náročný na kolena. Pozdní oběd bude zasloužená Espetada – národní jídlo – hovězí špíz v tradiční knajpě bez turistů.

Den 5: Pěší prohlídka Funchalu, vinařství, tržnice, zahrada orchidejí (možnost individuálního výjezdu lanovkou na Monte) – odpoledne volno

Odpoledne lze za příplatek podniknout tyto výlety:

MONTE- výjezd z města lanovkou na kopec Monte, návštěva Tropické zahrady, kostela s ostatky posledního českého krále Karla I, sjezd na proutěných saních.

POTÁPĚNÍ – dopoledne, v přírodní rezervaci Garajau (50€)

DELFÍNI A VELRYBY– úžasný výlet motorovými čluny pro 12 osob na otevřené moře. Firma má na břehu hlídky s dalekohledy, které je navigují a na člunech mořského biologa. Garantují, že uvidíte delfíny nebo velryby, jinak máte další výlet zdarma. 49,50 €.  Pokud chcete s delfíny také plavat, pak je cena 67 €.

Den 6: JURSKÝ PARK – turistika na náhorní plošině Paul da Serra 

Vyhlídková túra plná zeleně, kvetoucích konvalinek stromovitých, s výhledy na jižní i severní pobřeží. Čeká nás cesta podél levády, průchod několika tunely (nejdelší cca 20min), mnoho vodopádů, kontrasty přírody…Délka cca 5 hodin, trasa měří 15 km, převýšení minimální. Tato trasa je docela neznámá, takže zde nepotkáme doufám žádné turisty.

Den 7: Východ slunce na Pico Arreiro a přechod na nejvyšší horu ostrova – Pico Ruivo

Při východu slunce vyrazíme na přechod hřebenovky, po cca 2,5 hod dojdeme k chatě pod nejvyšším vrcholem a odkud je to nahoru už jen 20min. Nevracíme se stejnou cestou zpět, ale sestoupíme 45.minutovou pohodičkou na sever, kde nás už bude čekat autobus. Závěrečné koupání a oběd na jedné z pláží.  Čas túry: 4hod / DÉLKA 8KM / PŘEVÝŠENÍ – nahoru-dolů:)

Den 8: Sever

Vystoupáme do hor, odkud lesní krajinou sjedeme do Ribeiro Frio, kde jsou sádky pstruhů a možnost 45 minutové procházky na krásnou vyhlídku Balcones. Přesun na severní pobřeží do Santany, proslulé typickými domky s doškovými střechami. Hodinová procházka podél pobřeží v Sao Jorge. Po severním pobřeží projedeme málo turistickou centrální část, další hodinová procházka v oblasti Sao Cristovao – nádherné výhledy, koupání ve vlnách.

Den 9 a 10: Výlet na ostrov PORTO SANTO

Lodní výlet na nedaleký ostrov, který nabízí koupání na fantastické 9 km písečné pláži a mnoho dalších přírodních krás. Jeden nocleh v 3* hotelu se snídaní. Možnost půjčení kola / skútru / čtyřkolky / auta.

http://cestovani.idnes.cz/leciva-plaz-na-porto-santo-jeden-ze-sedmi-divu-portugalska-pnr-/kolem-sveta.aspx?c=A110308_162252_igsvet_tom

Odjezd ráno, plavba 3hod, volný program. Nocleh. Druhý den večer plavba zpět na Madeiru.

Den 11: odlet domů 

Program výletů je pouze informativní, trasy se budou měnit v závislosti na počasí, nebudou chybět pláže a pravidelné košty místních specialit.

Stravování bude individuálně cestou v mnou vytipovaných hospůdkách.


CENA ZAHRNUJE: (kalkulaci zašlu na vyžádání)

– DOPRAVA (zahrnuje svoz z letiště do hotelu a zpátky, autobus na 6 výletů (8hod))

– UBYTOVÁNÍ (zahrnuje ubytování na 10 nocí ve 3* hotelu) – upřesním do konce roku

– výlet na ostrov Porto Santo (trajekt a ubytování se snídaní na jednu noc)

– moje letenka, můj výlet na Porto Santo a moje průvodcovské služby

Cena nezahrnuje:

Letenku za cca 8.500 Kč/osobu, stravování a fakultativní akce placeny na místě.

Obědy na výletech řeším zastávkou v restauracích s místními specialitami (a že už přesně vím, kde si co dát:). Počítejte 10-15€/os včetně vína, vody, kávy.

Tento zájezd je vytvořen pro skupinu mých kamarádů a známých, není organizován žádnou cestovní kanceláří.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE PANU GABRIELOVI SANTOS, KTERÝ BYL NAŠIM ŘIDIČEM V MEXIKU A MOMENTÁLNĚ SE NACHÁZÍ V TĚŽKÉ FINANČNÍ I ŽIVOTNÍ SITUACI PO ZTRÁTĚ DCERY.


Více obrázku z Madeiry najdeš zde:  Fotogalerie Madeiry