IMG_7393

MADEIRA – země kontrastů  

Termín:  14. 6. – 26. 6. 2019

MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 24

ROZPOČET: zašlu na vyžádání

V ideálním případě poletíme tam přímým letem z Prahy a zpět z ostrova Porto Santo do Lisabonu a pak do Prahy. Záleží na cenách letenek. 

Věčně zelené hory, polopouštní krajina, divoké pobřeží, koupání v Atlantiku, rozmanitost květin, ze kterých vás přechází zrak, poncha (každodenní degustace), mraky ovoce, žně hub a borůvek, čerstvé ryby a hlavně pohoda, klídek a ….. Madeira je moje velká srdeční záležitost – můj splněný sen. Faktem je, že žádné jiné místo neznám lépe, než právě Madeiru. No snad jen Frýdlant n.O….


Více obrázku z Madeiry najdeš zde:  Fotogalerie Madeiry 

PROGRAM

Den 1. – přímý let na Madeiru (let bude z Prahy, příp. Krakowa)

Den 2: Západ ostrova

Ráno vyrazíme do rybářské osady Camara de Lobos, procházka přístavem a košt ovocného likéru Poncha. Vystoupáme na Cabo Girao – prosklená plošina na nejvyšším mořském útesu Evropy. V Madalena do Mar se projdeme banánovou plantáží a v nedaleké rumérii okoštujeme třtinový rum.  Stoupání na náhorní plošinu Paul da Serra, kde chvíli projíždíme mraky, chvíli zase azurem. Ve Fanalu se projdeme mezi nejstaršími vavříny ostrova a krásnými horskými scenériemi sjedeme do malebného Porto Moniz, kde bude dostatek času na oběd (tradiční ryba Espada – tkaničnice atlantická) i úžasné koupání ve skalních jezírcích. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s mnoha vodopády, zastávka u vodopádu Véu da Noiva.  Den bez turistiky. VEČER ZAŽIJETE OHŇOSTROJE V RÁMCI ATLANTSKÉHO FESTIVALU.

Den 3: JURSKÝ PARK – turistika na náhorní plošině Paul da Serra 

Vyhlídková túra plná zeleně, kvetoucích konvalinek stromovitých, s výhledy na jižní i severní pobřeží. Čeká nás cesta podél levády, průchod několika tunely (nejdelší cca 20min), mnoho vodopádů, kontrasty přírody…Délka cca 5 hodin, trasa měří 15 km, převýšení minimální. Tato trasa je docela neznámá, takže zde nepotkáme doufám žádné turisty.

Den 4:  Pobřežní trek do Porto da Cruz

Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale těch pár stojí opravdu za to. Ve stráních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco. Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz. Tuto fantastickou túru zakončíme degustací rumu a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu.

ČAS: 4 hod / DÉLKA 11 KM / PŘEVÝŠENÍ: 150m při výstupu, zanedbatelné při sestupu

 

Den 5: Pěší prohlídka Funchalu, vinařství, tržnice, zahrada orchidejí – odpoledne volno

Den 6: Trek Boca da Corrida – Pico Grande – Curral das Freiras

V případě hezkého počasí je toto jeden z nejkrásnějších horských treků, ze kterého můžete vidět téměř celý ostrov. 2hod mírného stoupání, pak 2hod klesání do Údolí jeptišek (800m převýšení). Silní jedinci si mohou trek prodloužit o prudký výstup na horu Pico Grande – 1657m (prodloužení o 1,5hod). Sestup dolů je náročný na kolena. Pozdní oběd bude zasloužená Espetada – národní jídlo – hovězí špíz v tradiční knajpě bez turistů. Večer degustace portugalských vín.

Den 7: Výlet jeepy do opuštěných částí ostrova

Den plný překvapení, během kterého nahlédnete do života Madeiřanů, na jejich políčka a na opuštěná místa západní části ostrova.

Den 8: den fakultativních aktivit

MONTE- výjezd z města lanovkou na kopec Monte, návštěva Tropické zahrady, kostela s ostatky posledního českého krále Karla I, sjezd na proutěných saních.

POTÁPĚNÍ –  v přírodní rezervaci Garajau (60€ dva ponory pro licencované potápěče). Vhodné i pro začátečníky, kdy dostanete ode mě veškeré zaškolení a půjdeme do hloubky max. 12 metrů. Cena za začátečnický ponor 50€.

DELFÍNI A VELRYBY– úžasný výlet motorovými čluny pro 12 osob na otevřené moře. Firma má na břehu hlídky s dalekohledy, které je navigují a na člunech mořského biologa. Garantují, že uvidíte delfíny nebo velryby, jinak máte další výlet zdarma. 49,50 €.  Pokud chcete s delfíny také plavat, pak je cena 67 €.

Den 9:  Východ slunce na Pico Arreiro a přechod na nejvyšší horu ostrova – Pico Ruivo

Při východu slunce vyrazíme na přechod hřebenovky, po cca 2,5 hod dojdeme k chatě pod nejvyšším vrcholem a odkud je to nahoru už jen 20min. Nevracíme se stejnou cestou zpět, ale sestoupíme 45.minutovou pohodičkou na sever, kde nás už bude čekat autobus. Závěrečné koupání a oběd na jedné z pláží.  Čas túry: 4hod / DÉLKA 8KM / PŘEVÝŠENÍ – nahoru-dolů:)

 

Den 10: dopoledne volno, odjezd z hotelu. Večerní odjezd lodí na Porto Santo

Den 11 a 12: pobyt na ostrově PORTO SANTO

Lodní výlet na nedaleký ostrov, který nabízí koupání na fantastické 9 km písečné pláži a mnoho dalších přírodních krás. Tři noci ve 3* hotelu se snídaní. Možnost půjčení kola / skútru / čtyřkolky / auta.

http://cestovani.idnes.cz/leciva-plaz-na-porto-santo-jeden-ze-sedmi-divu-portugalska-pnr-/kolem-sveta.aspx?c=A110308_162252_igsvet_tom

Den 13: odlet domů

Program výletů je pouze informativní, trasy se budou měnit v závislosti na počasí, nebudou chybět pláže a pravidelné košty místních specialit.

Stravování bude individuálně cestou v mnou vytipovaných hospůdkách.


CENA ZAHRNUJE: (kalkulaci zašlu na vyžádání, jakmile mi Madeiřani dají ceny – snad do konce října)

– DOPRAVA (zahrnuje svoz z letiště do hotelu a zpátky, autobus na 5 výletů (8 hod) + výlet jeepy). Svozy na Porto Santo .

– UBYTOVÁNÍ (zahrnuje ubytování na 9 nocí ve 3* hotelu na Madeiře) – upřesním do konce roku

– výlet na ostrov Porto Santo (trajekt a ubytování na 3 noci se snídaní)

– moje letenka, můj výlet na Porto Santo a moje průvodcovské služby

Cena nezahrnuje:

Letenku za cca 8.500 Kč/osobu, stravování a fakultativní akce placeny na místě.

Obědy na výletech řeším zastávkou v restauracích s místními specialitami (a že už přesně vím, kde si co dát:). Počítejte 10-15€/os včetně vína, vody, kávy.

Tento zájezd je vytvořen pro skupinu mých kamarádů a známých, není organizován žádnou cestovní kanceláří.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE PANU GABRIELOVI SANTOS, KTERÝ BYL NAŠIM ŘIDIČEM V MEXIKU A MOMENTÁLNĚ SE NACHÁZÍ V TĚŽKÉ FINANČNÍ I ŽIVOTNÍ SITUACI PO ZTRÁTĚ DCERY.


Více obrázku z Madeiry najdeš zde:  Fotogalerie Madeiry 

2 thoughts on “Madeira 2019 – 14. 6. – 26. 6. 2019 – turistická poznávačka

  1. Dobrý den ,na doporučení Adámků a Kašpárků bychom se rády přihlásily na Madeiru červen
    2019. Jsme 3 dospělí. Napište mi prosím, zda je to možné a co máme pro to udělat.
    Děkuji za odpověď a zdravím. Šárka Škapová Nová Ves