francieletos (20)

„PŘEDVÁNOČNÍ LYŽOVAČKA BEZ LIDÍ“ 

DĚTI DO 12 LET SKIPAS ZDARMA! 

Francie – Puy St. Vincent

14. 12. – 20. 12.2018

5 noci, 5-6 dní skipas, vlastní doprava

Středisko se v tomto týdnu začíná probouzet, vše se postupně otvírá, obvykle zde nejsou téměř žádní turisti (loni nás bylo 12 v celém středisku!). Služby nejsou stoprocentní, ale lyžovačka na prázdných svazích nemá chybu.

Ideální příjezd do střediska 14.12. večer. Prvním lyžařským dnem je sobota 15.12, posledním středa 19.12. Po lyžování odjíždíme domů, příjezd ráno 20.12. Možnost prodloužení do čtvrtka (ideální pro rodiny s dětmi, jelikož zdarma skipas pro děti je pouze na 6 dní).

Jedeme pouze v případě, že bude dostatek sněhu. Není třeba platit žádnou zálohu, vše se bude platit na místě v hotovosti v Euro. 

Poloha: Středisko Puy St. Vincent leží západně od Briançonu v blízkosti národního parku Les Ecrins, jeho lanovky začínají v 1400m a vedou až do 2700m. Okolní vrcholky hor dosahují nadmořské výšky až 4100 m a vytvářejí tak dokonalou atmosféru vysokohorského střediska. Těsná blízkost vysokého masivu Bar des Ecrins a převážně severní svahy střediska zaručují dobrou kvalitu sněhu.

Sjezdové tratě, vedoucí průseky v modřínových lesích, na otevřených loukách i mezi skalnatými výběžky, mají celkovou délku 78 km a nabízejí především středně náročné lyžování.

Ubytování: Rezidence bude upřesněna po příjezdu. (Jedna z těchto: Dame Blanche, Gentianes, Parc Aux Etoiles). Všechny jsou umístěny v nadmořské výšce 1800m přímo u sjezdovky. Pokoje jsou čtyřlůžkové, šestilůžkové a osmilůžkové. Poblíž je také snack bar s pekárnou a barem otevřen od 7:30 – 19:00.

Přibližná klasifikace apartmánů – mohou se lišit typem rezidence:

Apartmán A4 (cca 25 m²): Apartmán s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha nebo vana) tvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem a rozkládacím gaučem pro dvě osoby (možno i typ „šuplík), ložnice s manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky nebo palandou. Apartmán vhodný pro čtyři osoby.

Apartmán A6 (cca 35 m²): Apartmán s balkonem nebo terasou a vlastním sociálním zařízením (WC, sprcha nebo vana) tvoří kuchyňský kout s obývacím pokojem a rozkládacím gaučem pro dvě osoby (možno i typ „šuplík) nebo dvěma samostatnými lůžky a dvou ložnic s manželskou postelí nebo dvěma samostatnými lůžky nebo palandou. Apartmán vhodný až pro šest osob.

Cena za ubytování:

  • osoba – 75€
  • neobsazené lůžko – 55€

Skipas: 

  • dospělý na 5 dní – 80€
  • dítě 5-11 let na 5 dní – 65€
  • dospělý na 6 dní – 95€
  • dítě 5-11 let na 6 dní – zdarma (každý dětský skipas je zdarma pouze pokud je k němu koupený i jeden skipas dospělý na 6 dní)

 

Cena nezahrnuje:

pobytovou taxu 1,5€ / osobu starší 18 let / den

stravování

dopravu

průvodcovské služby (za příplatek 1 pivo na osobu)

Informace pro klienty:

Po příjezdu na místo je místními hoteliéry vybírána vratná záloha na apartmán – 250-300€ (podle velikosti apartmánu; platbu lze provést i kreditní kartou). Možnost půjčení povlečení – cca 6€/osoba/pobyt

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE PANU GABRIELOVI SANTOS, KTERÝ BYL NAŠIM ŘIDIČEM V MEXIKU A MOMENTÁLNĚ SE NACHÁZÍ V TĚŽKÉ FINANČNÍ I ŽIVOTNÍ SITUACI PO ZTRÁTĚ DCERY.