Petra Bujoková

Co jsem zač?

Petra Bujoková - "Jaký si to uděláš, takový to máš..."

 

profilovka

Filmík o Bujočce

Již v pubertě mě přepadla touha poznat celý svět. Tehdy se nám otevřely hranice a mně se tím otevřely možnosti splnit si svůj sen. Na poznávání světa mě nejvíce baví poznávání lidí. Navštívila jsem země, kde knižní průvodce absolutně nedoporučoval bližší kontakt s místními obyvateli, ale tomu se dalo odolat jen pár hodin. Jakmile na vás skočí několik bezprostředních dětí, protože podobného exota, co si s nimi bude hrát, tu ještě asi neměli, máte co dělat, abyste zatlačili slzu.

 

Miluji místa, kde se málokdy zjeví turisté, snažím se co nejrychleji naučit alespoň kapku z místního jazyka a zkouším s domorodci komunikovat. Vždycky se mi to vrátí jejich nepředstavitelnou pohostinností a nakonec člověk stejně zjistí, že s úsměvem a smyslem pro humor nejdál dojde.

 

Pro své delší pracovní pobyty si vybírám místa s jednou podmínkou – musí tam být hory a podmořský život. Takto jsem strávila několik let v roli delegáta na krásných řeckých ostrovech a neskutečně kontrastní Madeiře. A když jsem si potřebovala odpočinout od turistů, šla jsem učit potápění.

 

Pamatuji si, když jsem v šesti letech říkala svému taťkovi, že bych se v budoucnu chtěla živit lyžováním, jelikož s lyžemi na nohou jsem se snad už narodila. Tehdy mi řekl, že to budu muset jedině závodit. A hle, nezávodím a lyžováním se živím. Několik let trávím jako delegát ve francouzských Alpách a tímto si plním svůj největší dětský sen. U mě těžko říct, jak bude konkrétní zájezd vypadat, protože miluji změny, vyhledávám dobrodružství a snažím se, aby mé zájezdy plavaly na podobné vlně…

 

Pokud i vy rádi cestujete bez přesného itineráře a věříte, že se mnou můžete zažít neobyčejné momenty, vydejte se na některý z mých výletů. A naopak, pokud preferujete vše předem připravené a raději upřednostňujete cestovní kanceláře, mrkněte na zájezdy, které průvodcuji pro cestovky. Ani ty ovšem nebudou postrádat dobrodružství, které se mi prostě lepí na paty.

 

NAVŠTÍVENÁ MÍSTA:

Korfu, Lefkada, Ithaka, Kefalonia, Kréta, Santorini, Samos, Thassos, Lesbos, Zakynthos, Rhodos, Kypr, Martinik, Guadaloupe, Svatý Martin, Britské panenské ostrovy, Antigua, Dominikánská republika, Svatá Lucie, Kuba, Senegal, JAR, Namibie, Botswana, Zimbabwe, Srí Lanka, Maledivy, USA, Kanada, Aljaška, Nepál, Madeira, Azory, Skandinávie, Skotsko, Irsko, Madagaskar, Omán, Japonsko, Chile, Argentina, rakouské, italské a francouzské Alpy a pár dalších míst Evropy