Afrika (25)

AFRIKA – cesta do hlubin černého kontinentu

Termín: červenec 2018, délka pobytu 22 dní

MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 24

Jihoafrická republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe.

Doporučené očkování (začněte řešit co nejdříve): žloutenka A a B, břišní tyfus, tetanus.

Tohoto výletu jsem se zúčastnila se svými kamarády v r. 2005 a všechny nás ohromil. Firma NOMAD AFRIKA se o vše postarala v naprosté pohodě, je to firma z Jihoafrické republiky a celou Afriku mají moc pěkně zmáknutou. Oficiální fotky z této akce jsou zde: http://nomadtours.co.za/this-year/cape-town-to-victoria-falls-north/#gallery.


A moje obrázky z Afriky najdeš zde: Fotogalerie Afriky 

PROGRAM

1. den – Kapské město – výhled na Stolovou horu. Přejezd do pohoří Cederberg, košt vína, tradiční večeře, obeznámení s detaily naší cesty

2. den – ranní přejezd na hranice mezi JAR a Namibií k řece Orange, cestou zastávka v Springbok – centrum diamantů a mědi. Seznamovací večírek (kytárku beru:)

3. den – fakultativní ranní projížďka na kanoi, odpoledne kaňon Fish River – velký kaňon, výhledy, večeře při západu slunce nad kaňonem

4. den – vyhlídková jízda do Namib Naukluft – národní park tvořen písečnými dunami. Krátký výlet do Sesriem kaňonu, noc pod hvězdnou oblohou v tichosti pouště, přerušované občas jen vytím šakala

5. den – ještě za tmy se vyšplháme na slavnou Dunu č.45, kde si počkáme na východ slunce. Po návratu do kempu odjezd do Sossusvlei, procházka pouští s místním průvodcem – povídání o pouštním ekosystému a o životě křováků

6. den – přejezd obratníku Kozoroha, míříme na pobřeží Atlantiku – do města Swakopmund. Cestou zastávka v laguně Walvis Bay na pozorování plameňáků. Pařba v místní restauraci a klubu.

7. den – den volných aktivit. Za příplatek lze absolvovat: jízda na čtyřkolkách po písečných dunách – jooooo, jízda na velbloudech, sandboarding (duny sjíždíte na snowboardu – bomba!!!), sjíždění dun na sololitových deskách (vsedě, nebo vleže – úžasné!!!), výlet na delfíny, sky diving ad.

8. den – dnes opustíme pobřeží a vyprahlou krajinou zamíříme k pohoří Spitzkoppe s krásnými žulovými monolity, na jejichž úpatí rozbijeme tábor. Možnost vyšplhat na okolní skaliska, která nabízejí úchvatné výhledy.

9. den – návštěva vesnice Kamanjab, kde zavítáme k původním pasteveckým kmenům Himba a seznámíme se s jejich tradičním způsobem života. Jeden z mnoha afrických kmenů, kterým byla uloupena většina jejich země a kteří si dokázali udržet odstup od západního způsobu života. Peníze od hrstky návštěvníků využívají na výuku o svém dědictví a na podporu sirotků.

10. a 11. den – přejezd do národního parku Etosha, odpolední safari naším autem. Nocleh uprostřed parku poblíž napajedel, kde lze pozorovat zvěř. Druhý den celodenní safari s pozorováním afrických zvířat (sloni, hroši, krokodýli, buvoli, lvi, nosorožci, zebry, žirafy, levharti aj.)

12. den – delší přejezd do hlavního města Namibie – Windhoek. Cestou nákupy suvenýrů na tržnici. Večer pařba ve slavném Joe´s Beer House.

13. den – dnes přejedeme z Namibie do Botswany, kde nás večer na našem ubytování čeká taneční vystoupení místních Křováků.

14., 15. a 16. den – delta řeky Okavango. Na lodičkách se dopravíme do divočiny k místním lidem, kteří si nás po dvou rozhodí na tzv. mokora (něco jako kajaky). Jeden místní se postaví na příď mokora a dlouhou tyčí nás odráží. Takto se dva dny pohybujeme spleti vodních uliček, sem tam mineme malé ostrůvky, prodíráme se vysokou trávou, ale taky otevřenou lagunou plnou leknínů. V okolních vodách se to hemží krokodýly a hrochy, kolem nás se promenádují sloni. Nocleh v buši. Poslední den procházka s místním průvodcem za místní divokou zvěří (my jsme kdysi pronásledovali lva). Tyto tři dny byly pro mě před 10 lety obrovským zážitkem, jedním z těch, kvůli kterým se chci vrátit.

17. den – opětovné shledání s naším autobusem, přesun zpět do Namibie, tzv. Caprivi strip, nocleh na břehu řeky Okavango.

18. den – přesun do Kasane, nádherné odpolední safari lodí po řece Chobe river (sloni, hroši, krokodýli a další zvěř, která chodí pít k řece), pozorování západu slunce v divočině

19. den – brzké ranní safari v národním parku Chobe – údolní nivy, bažiny, divoké pláně plné stád antilop, slonů a další divoké zvěře. Odpoledne přejezd do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády.

20. den – den volných aktivit. Doporučuji návštěvu místní tržnice, kde všechno staré oblečení, staré boty a další nepotřebné věci směníte za africké suvenýry. Dobrodruzi musí rozhodně na rafting na řece Zambezi river, příp. si skočit bungee jumping nad řekou plnou krokodýlů.

21. den – přesun na letiště (můžeme zpět letět ze Zimbabwe nebo Johanesburgu)

_____________________________________________________________________________________________________

Cena cca 43.000 Kč zahrnuje rovněž tzv. Activity package:

Doprava 24 místným terénním autobusem

Řidič (zároveň také průvodce), kuchař (zároveň také průvodce) a já – tlumočník

Kuchyňské a kempingové vybavení (doporučuji si vzít vlastní spacák)

Pohonné hmoty, silniční poplatky, pojištění na 10 milionů ZAR (jihoafrický rand)

Stravování (18x snídaně, 18x oběd, 15x večeře)

Ubytování – 15x stan (silné matrace v ceně), 4x ve dvoulůžkových pokojích na hotelu

Degustace vína a večeře v Cederberg region

Vstup do Fish River Canyon

Procházka pouští s místním průvodcem

Vstup do Namib Naukluft

Vstup do Spitzkoppe a zkamenělého lesa

Národní park Etosha – safari

Tradiční večer s africkými tanci a večeře

Výlet na mokorech deltou řeky Okavango

Procházka buší s místním průvodcem na Okavangu

Lodní safari v Chobe river

Vstup na Viktoriiny vodopády

Svoz z letiště v Kapském městě

CENA NEZAHRNUJE:

Letenka, letištní taxy (cca 20.000 Kč) – bude se kupovat cca 6-12 měsíců předem

Vísa (Namibie cca 2500 Kč – zajistíme předem, Zimbabwe – cca 1000 Kč – na místě)

Spacák

Spropitné

Vlastní útrata

Cestovní pojištění

Očkování

Tento zájezd je vytvořen pro skupinu mých kamarádů a známých, není organizován žádnou cestovní kanceláří.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE NADĚJNÉ MALÉ TANEČNICI MARKÉTCE CHÝLKOVÉ NA CESTOVNÉ ZA TANEČNÍMI SOUTĚŽEMI


Více obrázku z Afriky najdeš zde: Fotogalerie Afriky