Petra Bujoková

AFRIKA – cesta do hlubin černého kontinentu

(v listopadu 2024 zřejmě podniknu zkrácenou verzi této cesty pro CK MAMUT. Navštívíme Viktoriny vodopády, Botswanu a Namibii).

Termín: červenec 2018, délka 26 dní

POČET ÚČASTNÍKŮ: 23 + já 

Jihoafrická republika, Namibie, Botswana, Zimbabwe.

Doporučené očkování (začněte řešit co nejdříve): žloutenka A a B, břišní tyfus, tetanus.

Tohoto výletu jsem se zúčastnila se svými kamarády v r. 2005 a všechny nás ohromil. Firma NOMAD AFRIKA se o vše postarala v naprosté pohodě, je to firma z Jihoafrické republiky a celou Afriku mají moc pěkně zmáknutou. Oficiální fotky z této akce jsou zde: http://nomadtours.co.za/this-year/cape-town-to-victoria-falls-north/#gallery.

Letenky a celou cestu přes Nomad Afrika nám organizuje paní Stellová, nejlepší specialistka na Afriku u nás. Její webovky se spoustou informací jsou na www.mojeafrika.cz.


[Best_Wordpress_Gallery id=“6″ gal_title=“Afrika náheldy“]

A moje obrázky z Afriky najdeš zde: Fotogalerie Afriky 

PROGRAM

1. den – let přes Amsterdam do Kapského města, ubytování

2. den – Kapské město – celodenní výlet na Kapský poloostrov a Mys dobré naděje

3. den – Kapské město – volný den s vlastním programem. Možnost výletu na Stolovou horu (pěšky nebo lanovkou), výlet vyhlídkovým autobusem po centru Kapského města, procházka po Waterfront.

4. den – přejezd do pohoří Cederberg, košt vína, Spice route, obeznámení s detaily naší cesty

5. den – ranní přejezd na hranice mezi JAR a Namibií k řece Orange, cestou zastávka v Springbok – centrum diamantů a mědi. Seznamovací večírek (kytárku beru:)

6. den – fakultativní ranní projížďka na kanoi, odpoledne kaňon Fish River – velký kaňon, výhledy, večeře při západu slunce nad kaňonem

7. den – dlouhá, ale vyhlídková jízda do Namib Naukluft – národní park tvořen písečnými dunami. Krátký výlet do Sesriem kaňonu, noc pod hvězdnou oblohou v tichosti pouště, přerušované občas jen vytím šakala

8. den – ještě za tmy se vyšplháme na slavnou Dunu č.45, kde si počkáme na východ slunce. Po návratu do kempu odjezd do Sossusvlei, procházka pouští s místním průvodcem – povídání o pouštním ekosystému a o životě křováků

9. den – přejezd obratníku Kozoroha, míříme na pobřeží Atlantiku – do města Swakopmund. Cestou zastávka v laguně Walvis Bay na pozorování plameňáků. Pařba v místní restauraci a klubu.

10. den – den volných aktivit. Za příplatek lze absolvovat: jízda na čtyřkolkách po písečných dunách, jízda na velbloudech, sandboarding (duny sjíždíte na snowboardu – bomba!!!), sjíždění dun na sololitových deskách (vsedě, nebo vleže – úžasné!!!), výlet na delfíny a velryby, skydiving ad.

11. den – dnes opustíme pobřeží a vyprahlou krajinou zamíříme k pohoří Spitzkoppe s krásnými žulovými monolity. Procházka s místním průvodcem za skalními malbami kmene San.

12. den – návštěva vesnice Kamanjab, kde zavítáme k původním pasteveckým kmenům Himba a seznámíme se s jejich tradičním způsobem života. Jeden z mnoha afrických kmenů, kterým byla uloupena většina jejich země a kteří si dokázali udržet odstup od západního způsobu života. Peníze od hrstky návštěvníků využívají na výuku o svém dědictví a na podporu sirotků.

13. a 14. den – přejezd do národního parku Etosha, odpolední safari naším autem. Nocleh uprostřed parku poblíž napajedel, kde lze pozorovat zvěř. Druhý den celodenní safari s pozorováním afrických zvířat (sloni, hroši, krokodýli, buvoli, lvi, nosorožci, zebry, žirafy, levharti aj.)

15. den – delší přejezd do hlavního města Namibie – Windhoek. Cestou nákupy suvenýrů na tržnici. Večer pařba ve slavném Joe´s Beer House.

16. den – dnes přejedeme z Namibie do Botswany a na poušť Kalahari. Večer nás na našem ubytování čeká taneční vystoupení lidí kmene San.

17., 18. a 19. den – delta řeky Okavango. Na lodičkách se dopravíme do divočiny k místním lidem, kteří si nás po dvou rozhodí na tzv. mokora (něco jako kajaky). Jeden místní se postaví na příď mokora a dlouhou tyčí nás odráží. Takto se dva dny pohybujeme spleti vodních uliček, sem tam mineme malé ostrůvky, prodíráme se vysokou trávou, ale taky otevřenou lagunou plnou leknínů. V okolních vodách se to hemží krokodýly a hrochy, kolem nás se promenádují sloni. Procházka s místním průvodcem za místní divokou zvěří (my jsme kdysi pronásledovali lva). Tyto tři dny byly pro mě před 10 lety obrovským zážitkem, jedním z těch, kvůli kterým se chci vrátit. Možnost vyhlídkového letu nad Okavangem.

20. den – opětovné shledání s naším autobusem, přesun zpět do Namibie, tzv. Caprivi strip, nocleh poblíž NP Chobe.

21. den – přesun do národního parku Chobe. Odpolední safari jeepy (údolní nivy, bažiny, divoké pláně plné stád antilop, slonů a další divoké zvěře), k večeru vyjížďka lodí po řece Chobe river (sloni, hroši, krokodýli a další zvěř, která chodí pít k řece).

22. den – přejezd do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády, návštěva vodopádů.

23. den – den volných aktivit. Doporučuji návštěvu místní tržnice, kde všechno staré oblečení, staré boty a další nepotřebné věci směníte za africké suvenýry.

24. den – přesun k Johannesburgu

25. den – odlet

26. den – přílet do ČR

_____________________________________________________________________________________________________

Cena 48.500 Kč zahrnuje rovněž tzv. Activity package:

Doprava 24 místným terénním autobusem

Řidič (zároveň také průvodce), kuchař (zároveň také průvodce) a já – tlumočník

Kuchyňské a kempingové vybavení (doporučuji si vzít vlastní teplý spacák)

Pohonné hmoty, silniční poplatky, pojištění na 10 milionů ZAR (jihoafrický rand)

Stravování (24x snídaně, 21x oběd, 15x večeře)

Ubytování – 16x stan (silné matrace v ceně), 8x pod střechou

Celodenní výlet na Kapský poloostrov

Degustace vína a večeře v Cederberg region

Vstup do Fish River Canyon

Procházka pouští s místním průvodcem

Duna č.45

Vstup do Namib Naukluft

Vstup do Spitzkoppe

Národní park Etosha – safari

Tradiční večer s africkými tanci a večeře

Výlet na mokorech deltou řeky Okavango

Procházka buší s místním průvodcem na Okavangu

Lodní safari v Chobe river

Vstup na Viktoriiny vodopády

Svoz z letiště v Kapském městě

Svoz z Victoriiných vodopádů do Johannesburgu

CENA NEZAHRNUJE:

Letenka

Vísa (dvojitý vstup do Namibie  4400 Kč – zajistíme předem, Zimbabwe – 30 USD – na místě)

Spacák

Spropitné

Vlastní útrata

Cestovní pojištění

Očkování

Tento zájezd je vytvořen pro skupinu mých kamarádů a známých, není organizován žádnou cestovní kanceláří.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE PANU GABRIELOVI SANTOS, KTERÝ BYL NAŠIM ŘIDIČEM V MEXIKU A MOMENTÁLNĚ SE NACHÁZÍ V TĚŽKÉ FINANČNÍ I ŽIVOTNÍ SITUACI PO ZTRÁTĚ DCERY.


[Best_Wordpress_Gallery id=“6″ gal_title=“Afrika náheldy“]

Více obrázku z Afriky najdeš zde: Fotogalerie Afriky 

Napsat komentář