Petra Bujoková

PROVENCE NA KOLE – pohodově krajem vína a levandule, starobylá městečka a moře

TERMÍN: 4.8. – 13.8.2017 

POČET OSOB: 40

CENA:  14.500 Kč

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:

 • dopravu autobusem
 • 7x provensálskou polopenzi
 • 7x ubytování v mobilhomech (možná sleva za ubytování ve stanech – 2000 Kč/os)
 • návštěvu vinotéky Châteauneuf du Pape s ochutnávkou vín
 • průvodce
 • elektronické informační materiály
 • pojištění CK proti úpadku(nejedná se o pojištění léčebných výloh!)

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:

 • volitelné výdaje: případné vstupné do památek a muzeí (20-40 € dle výběru), výlet lodí v deltě malé Rhôny (15 €)

PRŮVODCE:

Hlavní průvodce bude jezdit delší trasy (60-90km). Já budu pomocný průvodce a budu jezdit se skupinou „požitkářů“ ty kratší trasy (40-50km), zaměřené mj. i na poznání místní gastronomie.

ODJEZD:  pátek 4.8.2017

NÁSTUPNÍ MÍSTA (viz vaše cestovní smlouva):

Frýdlant n.O., FM, Ostrava – mezi 7.-8.hod

Brno: 10:00

Praha – Zličín: 13:00

Plzeň: 14:30

NÁVRAT: neděle 13. 8. 2017 v odpoledních hodinách


[Best_Wordpress_Gallery id=“10″ gal_title=“Provence náhledy“]

Více obrázku z Provence najdeš zde: Fotogalerie Provence 

PROGRAM ZÁJEZDU:
 1. den: Ranní odjezd ze severní Moravy přes Prahu a Plzeň, noční přejezd Německa na jih Francie.
 2. den: Ranní přejezd na kolech z Pernes les Fontaines se 42 kašnami přes historická městečka Saint Didier a Venasque k mohutné vyvěračce Fontaine de Vaucluse. Ubytování v kempu. (↔ 40 km, ↑ 450 m, ↓ 400 m)
 3. den: A: Kamenné chýše v Bories, visuté město Gordes a miniaturní Joucas (↔ 35 km, ↑ 700 m, ↓ 600 m). B: Navíc vesnička Lioux uvězněná pod obrovskou skálou a následný sjezd pustým kaňonem k St. Saturninu (↔ +30 km, ↑ +400 m, ↓ +200 m). Obě etapy se spojí v okrovém Roussillon a končí u římského mostu Pont Julien. 4. den: A: Ze středověkého Bonnieux po Luberonské cyklostezce přes tajemné sídlo Markýze de Sade v Lacoste, kolem zříceniny hradu v Ménerbes do města duchů Oppéde le Vieux (↔ 35 km, ↑ 300 m, ↓ 300 m). B: Z Bonnieux vyhlídkovou hřebenovkou s rozsáhlým cedrovým lesem, sjezd do Oppéde le Vieux a přes Ménerbes až do Lacoste (↔ 70 km, ↑ 500 m, ↓ 500 m).
 4. den: A: Kolem majestátní věže St. Symphorien, hrad Fort de Boux a výhled na celý  Luberon ze zapadlé vesničky Saignon. Po Luberonské cyklostezce do Cérestes krásně zrenovovaným římským mostem (40 km, ↑ 350 m, ↓ 500 m). B: Kaňonem Lourmarin do stejnojmenného historického města s renesančním zámkem. Kolem pohoří Velký Luberon přes Cucuron známý z moha filmů, do Céreste (60 km, ↑ 600m, ↓ 750 m).
 5. den: Odpočinkový den bez kola. Koupání ve Středozemním moři v Saintes Maries de la Mer v oblasti Camarque, možnost výletu lodí v deltě malé Rhôny a návštěva papežského Avignonu.
 6. den: Královská etapa z Mont Serein přes vrchol Mont Ventoux (1912 m) (kultovní místo cyklistů z celé Evropy), parádní sjezd s převýšením 1600 m. Levandulová pole poblíž města Sault, úchvatným kaňonem Nesque do Villes sur Auzon (↔ 65 km, ↑ 700 m, ↓ 1800 m). Pro zájemce výzva ve formě vrcholové prémie z Malaucéne na Mont Ventoux (↔ +15 km, ↑ +1000 m).
 7. den: A: Zajímavostmi nabitá etapa z antického i Goghova St. Rémy (sanatorium, kde V.v Gogh žil), přes slavnou katedrálu obrazů Carrières de Lumières s audiovizuálním představením „Leonardo da Vinci, Rafael, Michelangelo – velikáni renesance“ a druhé nejnavštěvovanější místo Francie Les-Bouxe-de-Provence na skalním ostrohu v pohoří Alpilles do kamenné vesničky Eygalières (↔ 35 km, ↑ 450 m, ↓ 400 m). B: Navíc kaplička St. Sixte a historický Orgon (↔ +25 km, ↑ +50 m).
 8. den: Odjezd přes slavné Châteauneuf du Pape, ochutnávka a nákup pověstného vína. Noční přejezd přes Německo.
 9. den: Příjezd v odpoledních hodinách domů.

Uvedený program je pouze doporučený. Skupinám a jednotlivcům, kteří si budou chtít zvolit vlastní program, nebudeme bránit. Nutností je nahlásit vše hlavnímu průvodci zájezdu a dodržet jím stanovené pokyny. Průvodci mají právo definitivně rozhodnout o organizaci celého zájezdu i o jakýchkoliv změnách programu s ohledem na aktuální situace (špatné počasí, zranění či jiné neočekávané události).

CHARAKTERISTIKA A NÁROČNOST: 1-3

Na tomto zájezdu je vždy výběr ze dvou základních variant programu. Varianta „A“ je určena rekreačním cyklistům, kteří si raději než kilometry vychutnají památky a pohodu provensálských městeček s jejich kavárnami a restauracemi. Je zapotřebí počítat s tím, že povrch Provence je zvlněný, největší převýšení ve variantě „A“ (700 m) nás čeká 3. a 7. den. Variantu „B“ vyhledají ti, kteří touží kromě poznání řady zajímavých míst i po intenzivnějším sportovním vyžití. Téměř každou etapu je možné alternativně prodloužit zařazením individuální cyklovyjížďky. Někdy lze přidat i nějakou MTB specialitku navíc. Jezdit budeme po zpevněných cestách a silnicích s převýšením od 150 m až do 1200 m podle zvolené varianty etapy. Po celou dobu zájezdu nám bude k dispozici autobus, kde bude možné si nechávat nepotřebné věci.

UBYTOVÁNÍ:

V mobilhomech v kempu v L’Isle sur la Sorgue. Mobilhome je chatkový apartmán určený většinou pro 4-6 osob se 2-3 oddělenými ložnicemi a společnou obytnou místností (mobilhomy podrobněji). Jeho součástí je také plně vybavená kuchyň, WC a sprchový kout. Před mobilhomem bývá možnost venkovního posezení.

V pokojích je jedna velká manželská postel nebo dvě samostatné. K vybavení mobilhomů patří polštáře a přikrývky. Je zapotřebí si vzít vlastní povlečení (manželské postele mají manželskou přikrývku, nemusíte mít na ni povlečení, postačí klasické prostěradlo) nebo je možné si povlečení zapůjčit za poplatek cca 12 € přímo na místě. Vezměte si také vlastní ručník, toaletní papír, utěrku a mycí prostředky. V kuchyňkách je k dispozici běžné nádobí, lednička, mikrovlnka, elektrická konvice a kávovar. Pro použití elektrických zásuvek není zapotřebí žádná redukce. Závěrečný úklid mobilhomů si provádí každý sám.

Nabízíme i možnost ubytování ve vlastním stanu se slevou 2000 Kč. V kempu je ve společenské místnosti k dispozici wifi internet zdarma.

Vedle kempu teče řeka Sorgue a v dosahu pěší procházky je historický střed městečka L’Isle sur la Sorgue (trhy, restaurace, kavárny, obchody).

STRAVOVÁNÍ:

Připravíme vám provensálskou polopenzi z naší kuchyně. Polopenze začíná 2. den večeří a končí 9. den snídaní. V rámci polopenze budeme hojně využívat náš gril a zároveň budete moci ochutnat i vychutnat jídla vařená z potravin převážně zakoupených v místních obchůdcích a na místních trzích: chutné sýry, sušené salámy, mořské plody, ovoce, zeleninu i čerstvé pečivo a mnohé další delikatesy, které nám Provence a Francie jako taková nabízí. 6. den bude večeře formou balíčku. Nakupovat potraviny je možné v supermarketu nedaleko kempu, v krámcích i vinných sklepech během našich výletů. Doporučujeme zejména vynikající kozí sýry, víno, olivy, …

V kempu bude čepované pivo Radegast nebo jiné – nejlépe bude, když si pivaři přivezou svůj vlastní krýgl (sklenici na pivo).

POČASÍ:

Vzhledem ke geografické poloze bývá počasí už v červnu velmi teplé a suché, takže i v horách může sluníčko pěkně „péct“, ale už jsme v Provence či v kaňonech zažili i deštivo a teploty kolem 10-15 °C. Déšť nebývá obvyklý, ale může být i přívalový, takže doporučujeme připravit se na oba extrémy. Počítejte s vysokou spotřebou tekutin – ideální jsou iontové nápoje.

POJIŠTĚNÍ:

V ceně zájezdu není zahrnuto pojištění léčebných výloh v zahraničí, proto doporučujeme si toto pojištění sjednat.

Ti z vás, kteří si pojištění Generali sjednají u nás, dostanou kartičku pojištěnce v autobuse od průvodce. Základní pojištění (20 Kč/den) platí na běžnou turistiku a cyklistiku. Připojištění sportovec (30 Kč/den) platí pro via ferraty nebo MTB.

PŘEPRAVA KOL:

Kola jsou přepravována na speciálním krytém vleku, konstruovaném s ohledem na minimalizaci možnosti jejich poškození. Jejich nakládku a vykládku řídí průvodci, součinnost klientů je žádoucí. Kola jsou zavěšena za přední kolo ve vertikální poloze a uchycena suchým zipem za rám kola. Většinu kol není třeba nijak speciálně upravovat, přesto se při dnešní široké škále konstrukce a vybavení kol mohou vyskytnout problémy s jejich bezpečným uložením na vlek zejména při extrémně vysokých nebo širokých řidítkách s dlouhými rohy, vysoko vysunutých sedlech apod. Aby nedošlo k poškození sousedních kol, je někdy nutné sedla snížit nebo vyndat, rohy nebo řidítka pootočit. Mohou také překážet široké košíky připevněné k nosiči. Před nakládkou vyndejte computery, blikačky a hustilky, tyto doplňky se mohou během manipulace a přepravy vytřást a poškodit. Kapacita většiny vleků je 40-42 kol. V případě, že uvažujete si s sebou vzít elektrokolo, lehokolo a jiné nestandardní dopravní prostředky, zkonzultujte prosím svůj záměr včas s CK.

DOPORUČENÉ VYBAVENÍ – pouze pro inspiraci:

Jelikož nikdy není potřeba nosit vaše zavazadla daleko od autobusu, je lepší si sbalit veškeré věci do větší cestovní tašky nebo kufru (je skladnější do busu namísto velkých batohů s popruhy a bederními pásy). Je nutné dodržet přijatelnou váhu zavazadla, tj. 15-20 kg.

 • Nezbytné vybavení: Platný cestovní doklad, měna příslušné země (viz Měna a kapesné), české koruny na útratu v autobuse, kartička pojištění léčebných výloh, kolo, cyklistická helma.

Pro mobilhomy viz oddíl Ubytování.

Pro stanovou variantu: stan, karimatka, spacák.

 • Doporučené vybavení: Malý batoh na kolo (10-15 l), do kterého se vejde vše potřebné pro jednodenní vyjížďky na kole. Potřeby osobní hygieny, krém na opalování s UV filtrem, sluneční brýle s UV filtrem. Pravidelně užívané léky, zavírací nůž, čelovka, tužka, zápisník, mapy, GPS, foťák a náhradní baterie, nabíječka na telefon. Ledvinka nebo kapsička na krk na doklady a peníze.
 • Vhodný typ kola: Trekové, crossové, silniční.
 • Na kolo: Náhradní duše, případně pláště odpovídajících rozměru vašich ráfků (1x duše je minimum, 2x ventilek). Skládací kapesní nářadí, souprava na lepení, hustilka, cykloláhev na vodu. Doporučujeme mapník na řídítka pro rychlejší a lepší orientaci v terénu a hlavně na křižovatkách, přední svítilnu, zadní červenou blikačku, zámek na kolo raději s dlouhým lankem a k němu 2 klíče (kdyby se jeden ztratil) a také kapsičku na rám kola či brašničku pod sedlo. Klientům s koly vybavenými kotoučovou brzdou doporučujeme přibalit klínky mezi brzdové destičky.
 • Oblečení: Boty a oblečení pro jízdu na kole. Sandály či tenisky na lehčí pochůzky i jako přezutí do autobusu. Doporučujeme cyklorukavice a cyklistické brýle. Dále něco nepromokavého (pláštěnku nebo pončo) a větru odolného. Oblečení do zimy i tepla (kraťasy, dlouhé kalhoty, trička), termoprádlo, plavky, pokrývku hlavy.
 • Strava: Miska, lžíce či příbor, hrníček na pití – pro stanovou variantu, energeticky vydatné jídlo (tyčinky, čokolády, tvrdé salámy, paštiky, oplatky, sušené ovoce, šumivé vitamíny atd.), láhev na vodu.
 • Osobní lékárnička: Léky, které běžně užíváte, dezinfekce, náplast, obinadlo, něco na bolesti, na kašel a nachlazení, na sražení teploty, na průjem, (rum či slivovice jako dezinfekce a anestetikum). V každém případě vsaďte raději na prevenci nežli na to, že Vás někdo stejně ošetří.

Více informací o doporučeném vybavení naleznete na: http://www.alpina.cz/t/vybaveni-na-zajezdy

CK ALPINA, Kotlářská 5, 602 00 Brno

www.alpina.cz

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY  VĚNUJI V TOMTO ROCE NADĚJNÉ MALÉ TANEČNICI MARKÉTCE CHÝLKOVÉ NA CESTOVNÉ ZA TANEČNÍMI SOUTĚŽEMI

 


[Best_Wordpress_Gallery id=“10″ gal_title=“Provence náhledy“]

Více obrázku z Provence najdeš zde: Fotogalerie Provence 

Napsat komentář