Petra Bujoková

Jestřábí ostrovy v Atlantiku absolutně bez turistů

Program na rok 2023

Prozkoumáme tři z devíti ostrovů (plus nakoukneme do hlavního města čtvrtého ostrova), vozit se budeme minibusy, auty a taxíky. Mezi ostrovy se přemístíme letecky a trajekty.

 

Počet nocí na Azorech: 11

Počet osob: 15

Cena: Letenky se pohybují okolo 11.500 Kč a každý si je zajišťuje sám. Mohu doporučit šikovnou paní, která vám může koupit letenek zprostředkovat. Rozpočet pošlu na vyžádání.

 

Neobvyklá cesta za dobrodružstvím, kdy nelze přesně určit náš program, kdy vše bude záviset na náladě azorské tlakové výše, kdy nahlédnete do tajů fascinujících přírodních úkazů a kdy vás bude přecházet zrak z nadměrných rozměrů místní květeny.  

 

UBYTOVÁNÍ:

Faial – dvoulůžkové pokoje. Snídaně v ceně.

Pico – dvoulůžkové pokoje v tradičních azorských domech. Každý dům je pro 6-8 lidí.

Sao Jorge – dvoulůžkové pokoje s i bez wc, čtyřlůžkové pokoje s palandami bez wc – rozdělení pokojů nelze garantovat. Nutno počítat s možným sdílením pokoje s jinými účastníky zájezdu. Některé pokoje mají společné sociálky na chodbě. Zde máme k dispozici celý hostel jen pro nás – obrovská kuchyň, vlastní stravování. Využíváme místního grilu – společné večeře.

Sao Miguel – jedna noc v hotelu – dvoulůžkové pokoje

 

PROGRAM: (takto naplánovaný program by byl ideální. Vše ovšem závisí také na přízni počasí a trajektech, které budou známy až v dubnu)

Den 1: Odlet na Azorské ostrovy se dvěma mezipřistáními. Přílet na ostrov Faial. Ubytování (3 noci vč. snídaně) ve Varadouro na pobřeží Atlantiku (možnost koupání v krásných lávových jezírcích).

Den 2: Vyjížďka k sopečnému kráteru Caldeira,  prohlídka hlavního města Horta s vyhlídkou na záliv Caldeira do Infermo, procházka kolem mořského útesu Morro de Castelo Branco.

Den 3: Jednoduchý trek (3 hod) divokou přírodou kolem levády v severní části ostrova. Návštěva vzdělávacího vulkanického centra Capelinhos, piknik při západu slunce na nejzápadnějším výběžku ostrova (Vulcao dos Capelinhos).

Den 4: dopoledne relax, koupání, fakultativně půldenní výlet za pozorováním velryb (vyjížďka člunem na oceán – cena cca 55€). Odpolední trajekt na ostrov Pico, ubytování poblíž Sao Roque. Divoká pobřeží z černé lávy, prohlídka malebných vesnic s typickou azorskou architekturou, příjemná zastávka v netradičním Cella baru, jež je významným architektonickým dílem místního umělce), ubytování v hostelu bývalého františkánského kláštera (3 noci vč. snídaně).

Den 5: Okruh po sopečkách a severovýchodě ostrova Pico (hory, pobřeží, koupání…)

Den 6: Celodenní výstup na nejvyšší horu Portugalska Ponta do Pico (2351 m). Alternativní program: relax u vody, příp. kratší túra.

Den 7: Trajekt na ostrov Sao Jorge, krátká prohlídka přístavu Velas, návštěva místní sýrárny s ochutnávkou výtečného portugalského sýra. Ubytování v novém hostelu (který máme celý jen pro naši skupinu) v městečku Urzelina (4 noci).

Den 8: Nejkrásnější trek na ostrově „Caldeira do Santo Cristo – Faja dos Cubres“ – dvouhodinový sestup z hor k oceánu skrz svahy poseté hortenziemi a jinou divokou květenou. Po cestě se můžete osvěžit koupáním pod vodopádem a v laguně. Možnost zkombinovat s jednoduchým kaňoningem – slézání vodopádů, brod říčkou.

Den 9: Volný den. Koupání v lávových jezírcích a na krásné malé opuštěné pláži.

Den 10: Cyklovýlet (není povinný – trasu lze absolvovat rovněž autem) po nejvyšším pohoří ostrova (v cca 1000 m n.m.), část trasy se necháme vyvézt autem a pak už si budeme vychutnávat jízdu po kopečcích, jež zakončíme sjezdem k pobřeží. Cesta nabízí výhledy na překrásné krátery připomínající golfové jamky a okolní ostrovy (Pico, Faial, Graciosa, Terceira). Odměnou nám bude koupání v lávových jezírcích Faja do Ouvidor – pro mě nejhezčí koupání na Azorech.

Den 11: podle nálady možnost výletu na lávová jezírka v Calhetě. Odpoledne odlet na ostrov Sao Miguel, ubytování v hostelu v hlavním městě Azorských ostrovů – Ponta Delgada,  večerní procházka městem.

Den 12: ráno odlet domů

Program výletů se bude měnit v závislosti na počasí a rozhodně není garantován!!!

 

Povídání o mé cestě po Azorech (divočejším způsobem) si můžete přečíst zde: http://bujocka.cz/wp-content/uploads/2016/09/%C4%8Dl%C3%A1nek-azory.pdf

Fotogalerie z mých cest po Azorech je zde: https://www.zonerama.com/Bujocka/Album/6860628

a https://www.zonerama.com/Bujocka/Album/6861607

 

Tento zájezd je vytvořen pro skupinu mých kamarádů a známých, není organizován žádnou cestovní kanceláří.

50 KČ Z KAŽDÉ OSOBY VĚNUJI V TOMTO ROCE OPĚT NA CHARITU. KOMU, TO SE DOZVÍTE KONCEM ROKU.

 

 

Napsat komentář